Oyunun hikayesi ve kuralları > Oyunun Hikayesi

Oyunun Hikayesi
Kingsera ücretsiz online bir strateji oyunu olup, ilave yazılımlara veya herhangi bir indirme (download) işlemine gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey bir e-mail adresi ile kayıt olup, heyecan verici maceranıza başlamaktır. 

Oyun ortaçağa özgü tarihsel bir kurguya dayanmaktadır. Oyunda, genç bir savaşçı olarak, bir şehir inşa edip büyük bir imparator olacaksınız. Güçlü bir ordu sayesinde, diğer oyuncularla ve vahşi ''Ginghiz'' kabileleri ile savaşabileceksiniz.

Oyun içerisinde ilerlerken, daha da güçlü olmak için, loncalar oluşturabilecek ya da loncalara katılabileceksiniz. Loncalara katılmanız büyük ödüle giden maceranızda büyük ödülü kazanmanıza yardımcı olacaktır. 
Büyük ödülü kazanmanız halinde, adınız ölümsüz yazıta yazılacak. Daha küçük ödüller de mevcut.

Hikaye başlıyor
Yüzlerce yıl öncesinde, insanlar kendi şehirlerinde barış ve uyum içerisinde yaşıyorlardı. Vahşi ''Ginghiz'' kabileleri bu barış ve düzen ortamını aniden mahvedinceye kadar, insanlar işleriyle ilgileniyor, çalışıyor ve çiftçilik yapıyorlardı...
O sıralarda bölgenin yerlisi savaşçıların tamamı bir araya geldiler ve güçlenmek için bir plan yaptılar. 
Büyük bir lonca oluşturmak ve Ginghiz kabilelerine karşı koyabilmek için büyük bir ordu kurmaya karar verdiler. Bu esnada, ajanlar, Ginghizleri yok etmenin tek yolunun Ölümsüz Kitaplarını elde etmek olduğu haberini getirdiler.
Ajanlar ayrıca, Ginghiz  kabilesinin tüm hazinelerini yanlarında getirdikleri haberini de getirdiler
Hazinelerin ele geçirilmesi büyük beceri ve ekip çalışması gerektirmekteydi,
Bu nedenle, genç savaşçı güçlü bir ordu kurdu ve kudretli bir loncaın da desteği ile Ginghiz 'in Ölümsüz yazıtını (oyundaki büyük ödülü) ele geçirecek.
Oyunu oynarken Kingsera'nın esrarengizliklerle dolu olduğunu fark edeceksiniz. Altın anahtarlarla, hazine sandıklarıyla, gümüş anahtarlarla ortaçağa özgü yazıtlarla ve çok daha fazlasıyla karşılaşacaksınız…