Oyunun hikayesi ve kuralları > Oyun Nasıl Başlatılacak?

Bu oyunda bir şehrin sorumlusu olan bir savaşçısınız, şehrin sakinleri, şehrin kaynaklarının yönetilmesi konusunda size bağlılar.

Ordunuzu kurmak ve şehirde tesisler inşa etmek için mevcut kaynakların üretimini arttırmanız gerekiyor.

Gün geçtikçe düşmanınızın da güçlendiğini unutmayınız, bu nedenle şehrinizi bir an önce inşa etmeli ve güçlü bir savunmaya sahip olmak için kaynaklarınızı arttırmalısınız.

Strateji oyununun nasıl oynanacağı, sunucunun ne kadar süredir çalıştığına ve yerleşik oyuncular size saldırmadan şehrinizi ne kadar hızlı inşa edebildiğinize ya da ne kadar kısa sürede bir loncaa katılabileceğinize bağlıdır. (Sunucu ne kadar uzun süre çalıştırılırsa size o kadar çok saldırılma ihtimali bulunmaktadır.)

Oyunun başlangıcında, ekranın sağ tarafında bir  "Karakter Rehberi" görülecek olup, bu rehber sizlere,  şehrinizi adım adım nasıl inşa edeceğinizi konusunda yardımcı olacaktır. Bu inşa işlemi esnasında da ayrıca ödüller kazanabileceksiniz.

Rehberi kullanırken, istediğiniz herhangi bir tesisi kurmak için kendi inisiyatifinizi kullanabilirsiniz (örneğin askeri birliklerinizi hazırlamak için bir Kışla inşa edebilirsiniz) ancak, görev tamamlanana kadar rehberi iptal etmeyiniz (Eğer rehberi iptal ederseniz, eski haline geri getiremezsiniz).  

Yeni gelenlerin oyunun koruma altında olduğu bir süreleri olacaktır. Koruma altında olduğunuz süreçte, ordunuzu inşa edebilir, savunma düzeyini arttırıp, akademide saldırı düzenleyebilir ve takım koruması ve işbirliği adına loncaa katılabilirsiniz.
Şehrinizde bir saray inşa ettiğinizde sarayınız sayesinde ikinci bir şehri inşa etmeye başlayabilirsiniz. Kötü kişiler ve vahşi kabilelerin saldırılarına karşı koyabilmek için güçlü bir ordu sahibi olmaya çalışınız.