Ginghiz > Ölümsüz Yazıt

En sonunda sunucunun son günlerine ulaşırken, çok büyük bir ordu eşliğinde Ginghizler ölümsüz kitaplarını memleketlerinden getirip Ginghiz şehirlerine doğru yola koyulacaklardır. Ölümsüz kitap kısa süre içerisinde oyundaki yerini alacaktır, Ginghizlerin bu hazineyi ortaya çıkarmalarının nedeni askeri birliklerinin moralini arttırmak. Bu nedenle daha büyük bir savaştan kaçınmak adına oyuncularımıza mümkün olan en kısa sürede büyük hazineyi ele geçirmelerini öneriyoruz. Ginghizleri yendiğinizde ve yazıtı ele geçirdiğinizde, adınız Kingsera ölümsüzlük onur listesine yazılacak.
                                                        
Birinci Not: Her bir sunucuda sadece bir adet ölümsüz kitap bulunmaktadır.
İkinci Not: Oyuncular hazineye sahip olan oyuncuya saldırıp, hazinelerini talan ederek hazineyi onlardan alabileceklerdir.
Üçüncü Not: Her üç günde bir ölümsüz yazıtın yeri değiştirilecek ve farklı bir Ginghiz şehrine gidecektir.
Dördüncü not: Oyunun başında Ginghizlerin 4 tane şehri olacaktır, bununla birlikte bu şehirlerin sayısı artabileceği gibi azalabilecektir de. Ginghiz şehirleri aşağıdaki görüntüde yer alan haritada gösterilmiştir.
                                                             1341649746Ginghiz_city.jpg
Ölümsüz yazıtın ele geçirilmesi için gerekli koşullar.
Oyuncuların büyük bir ordu ile saldırı gerçekleştirip Ginghiz birliklerinin tamamını imha etmeleri gerekmektedir.  
Zafer sırasında, en az 7 kahramanın mevcut olması ve 13 müşavirin savaştan sağ salim kurtulması gerekmektedir.
Oyuncuların şehirlerinin tamamında en az bir altın anahtar ya da 3 gümüş anahtara sahip olmaları gerekmektedir.
Askeri birliklerin savaşa başladığı şehirden oyuncunun 20. seviyede boş bir maliye dairesine sahip olmaları gerekmektedir.
Hazine oyuncuların şehrine ulaştıkça, oyunun sonunun geri sayımı başlayacaktır.
Bu değerli hazine maliye dairenizde kalacağı 72 saatin ardından kendiliğinden güvence altına alınmış olacak ve arşivlenecektir ve o oyuncu ölümsüz yazıtın sahibi olacaktır.
Dikkatli olun, ölümsüz yazıtın sahibi hazineyi başka şehirlere aktarabilecektir, bununla birlikte eğer oyuncu hazineyi başka oyuncuların şehrine taşırsa, geri sayım tekrar başlayacaktır.
Eğer oyunculardan bir tanesi Ginghiz birliklerinin tamamını ve Ginghiz şehrini imha ederse, ancak yukarıda bahsedilen koşullara sahip değilse, hazineyi ele geçiremeyecek ve ölümsüz kitap kendiliğinden bir başka Ginghiz şehrine gidecektir.

Hazinenin başka oyuncular tarafından ele geçirilmesi.
Ölümsüz yazıtın kim tarafından ele geçirildiğinin detayları tüm oyuncular tarafından görülebilecek olup, ölümsüz kitap hazinede hala aktif haldeyken ve arşivlenmemiş veya emniyet altına alınmamışken tüm oyuncular sahibine saldırarak ölümsüz yazıta sahip olabileceklerdir. Saldırı düzenleyenin aşağıdaki koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir:
1) Ölümsüz yazıtın aktif halde olması.
2) Seferin savaş modunda olması.
3) Hazinenin tamamen imha edilmiş olması gerekmektedir.
4) Birlikleriyle birlikte bir kahramanları olmalı ve savaş sonrasında kahramanın hala hayatta olması.

Hazineyi ya da ölümsüz yazıtı diğer oyunculardan ele geçirirken mesafenin önemi yoktur (harita üzerindeki istediğiniz yere saldırı düzenleyebilirsiniz).