Ginghiz > Ginghiz Hazineleri

Hazinelerini saklamak için, Ginghizler şehirleri etrafında kamplar inşa etmektedirler. Kahramanları olan oyuncular bu kamplara yönelik araştırma yapabilmektedirler. Haritadan bu kamplara bakınız.

Ginghiz Kampları
Ginghiz kamplarına ve bunların bir Kahramanla nasıl ele geçirileceğine ilişkin daha fazla bilgi için lütfen "Ginghiz Kampı" bölümünü ziyaret ediniz.

Hazineler
Hazineler haritanın eşit mesafelerdeki dört bölümünde konuşlandırılmıştır, buna karşın bu mekânlar oyun yönetimi (AI) tarafından rastgele seçilmişlerdir. Her bir kampta hazinenin türüne bağlı olarak, Ginghiz birliklerinin sayısı 100 ile 250.000 arasında olmalıdır.  Herhangi bir oyuncu ajan göndererek askerlerin sayısını tespit edebilecektir, Hazine ne kadar değerli olursa, kampta o kadar çok askeri birlik bulunacaktır.

 

Kamptaki hazineler: Altın anahtarlar, gümüş anahtarlar, sandıklar, 500 adet altın çantası, 100 adet altın çantası & 50 adet altın çantası

Not: Hazine ararken, haritada sizden 20 metrekare ya da 40*40 uzakta olan alanlar içerisine (yukarı, aşağı, sağa, sola)  bakabilirsiniz, Ginghiz kamplarının sürekli taşındığını lütfen unutmayınız.

Bulunamayan hazinenin yerinin değiştirilmesi
Kamplardaki hazineler üç durumda bir başka şehre yeniden yerleştirilebilecektir: -
1) Eğer Ginghiz kampına saldırı düzenlenip kamp imha edilir fakat saldırganın hazine dairesinde yeterli boş yeri olmazsa ya da hazine dairesinin seviyesi yeterince yüksek olmazsa,
2) Hazinenin yeri değiştirilir ve ele geçirilemeden 12 gün geçerse,
3) Hazinenin haritada rutin olarak yeri yeniden değiştirilir.

Hazinelerle ilgili daha fazla bilgi için oyun rehberindeki nakit ödüller & nakit olmayan ödüller bölümüne bakınız.

Hazinelerin nakledilmesine yönelik önemli açıklama
1) Hazineyi uygun bir hazine dairesi olan bir şehre nakletmelisiniz aksi halde hazine kendiliğinden orijinal mekânına geri dönecektir. 2) Bir hazineyi nakletmek için bir kahramana ihtiyacınız olacaktır.
3) Sadece aktif durumda olan hazineleri taşıyabilirsiniz.
4)  Eğer bir altın anahtar ya da ölümsüzlük kitabı bir başka şehre taşınırsa ve uygun bir maliye dairesi olmaması nedeniyle eski konumuna geri dönerse arşivleme için geri sayım varış tarihten itibaren yeniden başlayacaktır.

Hazinenin arşivlenmesine ilişkin önemli açıklamalar
1-Altın anahtar ele geçirildikten sonra aktif durumda kalacaktır, eğer bir oyuncu altın anahtarı 7 gün boyunca emniyet altında tutabilirse anahtar arşivlenecektir.
2- Altın anahtar arşiv olmadan önceki 7 gün içerisinde bir oyuncu anahtarı şehirleri arasında taşıyabilecektir, ancak diğer oyunculara nakledemeyecektir.
3- Gümüş anahtarlar & hazine sandıkları teslim alındıktan sonra aynı hazine dairesinde muhafaza edilinceye kadar aktif kalacaklardır. 4- Altın para desteleri (paketleri) hazine dairesine gelir gelmez arşivlenecekler ve doğrudan kullanılabileceklerdir.
5- Ölümsüzlük kitabı ele geçirildikten sonra 72 saat aktif kalacak, ölümsüzlük kitabının sahibi kitabı başka ı-oyunculara transfer edemeyecek, eğer transfer ederse geri sayım tekrar başlayacaktır.    

Hazinenin diğer oyunculardan ele geçirilmesi
Tüm oyuncular hazine dairesindeki hazine listesinden hala aktif olan hazineleri görebilecekler ve saldırı gerçekleştirip bunları elde edebileceklerdir. Bunu yapabilmek için, yerine getirilmesi gereken bazı koşullar bulunmaktadır.
1) Hazine aktif durumda olmalıdır
2) Sefer savaş modunda olmalıdır
3) Hazine dairesi tamamen imha edilmelidir
4) Saldırıyı gerçekleştiren orduya bir Kahraman eşlik etmeli ve söz konusu bu Kahraman savaştan sağ salim kurtulmuş olmalıdır.

Önemli Açıklama: Diğer oyunculardan hazineyi ele geçirmeye çalışırken mesafe önemli değildir, bu nedenle harita üzerinde herhangi bir yerdeki herhangi bir oyuncuya saldırabilirsiniz.